Šesnaesta redovna konferencija PK Partizan: Izabrana nova uprava na čelu sa profesorom Dedijerom. — Priznanja zaslužnim članovima na čelu sa dosadašnjim predsednikom Dmitrovićem. — Partizan treći u državi po kvalitetu
Plivački klub Partizan je u nedelju u prostorijama Doma JNA održao 16. godišnju konferenciju na kojoj je sumiran rezultat rada u protekle dve sezone. U skromnom ambijentu pravih prijatelja ovog vrednog kolektiva koji iako suočen sa velikim teškoćama, zauzima čak treće mesto u Jugoslaviji analiziran je rad, ukazano na probleme i usvojen plan i smernice za buduću egzistenciju ovog kolektiva.
„Partizan iako suočen sa velikim teškoćama uspeva da se održi u jugoslovenskom plivačkom vrhu“, podvukao je u referatu dosadašnji predsednik plivačkog kluba „crno-belih“ Đuro Dmitrović. „Osnovni problem je finansiranje rada, tačnije rečeno obezbeđivanje uslova za trening kako u zakupljivanju termina na objektima, kao i manjak stručnog kadra. Partizan je sputan da ostvari ideju zacrtanu još ranije — da u okviru škola stvori svoju bazu iz koje bi kasnije normalno iznikao kvalitet. Mala finansijska sredstva su glavna kočnica ove ideje…“
Dmitrović je zatim u referatu izneo uspehe kluba u protekle dve godine, od kojih je najveći treće mesto ove godine osvojeno u sveukupnom bilansu za sve kategorije u jugoslovenskom plivačkom sportu. Upućena je oštra zamerka što Konferenciji nije prisustvovao ni jedan predstavnik plivačkih foruma u nas, pa čak ni predstavnik Sportskog društva Partizan.
„Partizan održava dobre odnose sa svim plivačkim kolektivima u Jugoslaviji sa izuzetkom splitskog Mornara“, nastavio je Dmitrović. „Sukob je nastao zbog već poznatog ‘slučaja Efendić’ u kome je naš klub najmanje kriv. Mislim da je trenutak da se ovi odnosi poprave, a inicijativa neka potekne od nas…“
U diskusiji bilo je mnogo konkretnih predloga da se pronađe izlaz iz teške finansijske situacije, koja je izgleda glavna kočnica kluba.
Dosadašnji potpredsednik Vukčević je rekao:
„Uglavnom borimo se protiv tri problema. Finansije, obezbeđenje objekata i stručni kadar su glavne kočnice daljeg razvoja ‘crno-belih’. Mislim da bi se mnogo doprinelo u rešavanju ovih problema ako bi plivališta u Beogradu dobila sportski status…“
Bogdan Nenadović je takođe podvukao u diskusiji da je možda rešenje (delimično) svih muka plivačkog sporta u Beogradu moglo da usledi odmah posle završetka šampionata sveta, kada je trebalo iskoristiti nastalu situaciju oko objekata.
Sekretar kluba Pavlović izneo je planove i smernice budućeg rada. Masovnost, tačnije rečeno njeno povećanje, osnova je plana rada u budućnosti. Organizacija klupskih mitinga, učešće na svim važnijim takmičenjima i idejno politički rad sa članovima osnove su budućeg rada „crno-belog“ kolektiva.
Kandidaciona komisija je iznela predlog nove uprave koji je jednoglasno usvojen, pa će u narednom periodu na čelu kolektiva stajati:
A. Dedijer (predsednik), Vujačić, Švarc i jedan predstavnik Skupštine Stari grad (potpredsednici) i članovi Predsedništva od kojih će biti konstituisane pojedine komisije kluba Getović, Stanković, dr Antonić, Tucić, Manojlović, Janićijević, Cuculić, Silđanski, Tomić, Balabanov, Racić, Moreti, Vujović, Dimitrijević, Canov, Prohaska, Koprivica, Efendić, Aleksić, Auer, Ranković, Vukčević, Matković, Pavlović, Nenadović, Perić, Petrović, Stevanović, Pavlović i Jevtić.
Na kraju Konferencije Upravni odbor kluba odao je priznanja za rad u protekle dve godine i nagrađeni su:
Dmitrović, Vukčević, Cuculić, N. Pavlović, Racić, dr Antonić, V. Pavlović, Matković, M. Heldrih, Mirković, Marija Heldrih, Efendić, Aleksić, Stefanović, Moreti, Malović, Tomić, Babić, Jančić, Rađenović, Perić, Linhard, Brozović, Novičić, Auer, Bokanić, Popović, Antonić, Vujović, Siridžanski, Tanasković.
Posebna priznanja odata su Pionirskoj ekipi Partizana i Sportskom centru Vračar i direktoru ovog objekta Ljubojeviću.