Malo je fudbalskih klubova koji polažu toliko pažnje sopstvenoj „proizvodnji“ asova kao što je to Partizan u poslednje vreme. Partizanova fudbalska škola, kojom rukovodi direktor Vladica Kovačević, moderno je organizovana, uspešno radi i okuplja na desetine talentovanih mališana svrstanih po uzrasnim kategorijama. Svakoga dana na pomoćnim igralištima ispod Stadiona JNA vri kao u košnici.
Partizan je ovih dana napravio još jedan veliki i neuobičajen potez za naše prilike. Poslao je odjednom svih 80 svojih nada na zajednički boravak i pripreme na Jadranu, tačnije u Medulinu.
Na desetodnevnom boravku u Medulinu su „petlići“, pioniri i omladinci, a sa njima rade njihovi treneri i učitelji Matekalo, Rašović, Radaković i Tumbaković. Ovih dana odlaze i naši „kadeti“ (na sedmodnevni radni boravak) na planinu — na Goliju. Sa „kadetima“ će raditi Rešad Kunovac.
Nema sumnje da je ovo mudar potez uprave „crno-belih“. Školski raspust iskorišćen je da se Partizanovi mladi talenti uz rad i zajednički boravak na Jadranu još više međusobno zbliže, da se privremeno odvoje od zamrznutih beogradskih terena i da otpočnu navikavanje na česta fudbalska odsustva od kuća, kakva će ih čekati kada jednog dana postanu pravi fudbaleri.
Istovremeno, Partizan i ovim potezom dokazuje svoje opredeljenje da vlastitim ulaganjima u svoju školu fudbala smanji broj kupovina igrača sa strane i osloni se na svoje igrače. Na savremenom i smušenom fudbalskom tržištu gotovih igrača cene su dostigle astronomske razmere, pa se Partizan, svestan takvog stanja, okreće sebi i talentima koji se u Beogradu rađaju gotovo na svakom koraku.
Zato radni boravak osamdeset Partizanovih fudbalskih nada u Medulinu predstavlja krupan poen za Partizan, pa i za naš fudbal uopšte.
— Branko Minjiza, Šilerova 97, Zemun